top of page

3 Boyutlu Eğitim Materyali Artık Türkiyede

Avrupa ile birlikte artık Türkiye’de 3 boyutlu eğitim sistemi de çok fazla kullanılmaktadır. Özel okulların çoğunun ilgisini çeken eğitimde 3 boyut uygulaması kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmıştır. Gerekli olan şey karanlık bir sınıf ve bir perdeye 3D projeksiyon ile yansıtılan görüntüler. 3D gözlük ile artık derse hazır bir hale getirilebiliyor.3D projeksiyon uzman kişiler trafından müfredata uygun şeklide hazırlanmış olan ders içeriklerini çok rahat bir şekilde yansıtmaktadır. 3D eğitim sistemleri teknolojinin son ürünü olarak göze çarpıyor. Yapılan araştırmalarda eğitimde 3D teknolijisi ile öğrenimde gözle görülür bir artış olmuştur.

3 boyutlu fizik 3 boyutlu kimya 3 boyutlu biyoloji 3 boyutlu matematik 3 boyutlu coğrafya 3 boyutlu geometri derslerini bize programlı bir şekilde sunmaktadır. Tamamen ders içerikleriyle yüklü bu görsel şölenler öğretmenlerimizin dersleri daha kolay anlaşılabilir ve öğrencinin derse tam konsantrasyonlu odaklanmasını sağlamaktadır.Bu uzun süreli teknoloji harikası her okulda bulunması gereken bir yardımcı müfredaattır.3D eğitim sayesinde ulaşılması ve anlatılması çok zor olan dersler çok basite indirgenerek okul eğitim ve öğretiminde üst düzey gelişim sağlanmasına yardımcı olacaktır. Atlas 3d eğitim teknolojileri bu konuda uzun bir çalışma eseriyle artık 3D eğitim sistmelerini eğitimde 3D sloganıyla başta özel okullarda 3D ve yakın zamanda da devlet okulları, belediyeler, bilgi evleri olmak üzere ülkenin dört bir yanına kurulumunu gerçekleştirmektedir. Bu sosyal projenin amacı her okulun 3 boyutlu eğitim sistemine sahip olması ve yeni nesillerin 3D eğitim ile başarılarını arttırmasıdır. Bu yeni sistemi çok yakında gittiğiniz bütün okullarda görebilirsiniz. Unutmayalım teknoloji doğru kullanıldığı zaman teknolojidir..

Öğrencilerin 3D eğitim materyallerisayesinde derse olan ilgilerinin %70 oranında arttığı görülmüştür. Yine 3 boyutlu eğitim teknolojileri sayesinde öğrencilerin sınav başarılarında %45 oranında bir artış olduğu gözlenmiştir. Başarıların nedeni görselliğin fazla olması ile akılda kalıcılığın arttırılması ve daha da önemlisi öğrencinin derse olan ilgisinin artmasıdır.Bunun nedeni 3D eğitimin dersi daha zevkli hale getirmesiyle öğrencinin derse daha ilgili ve derse katılımını daha arttırıcı şekilde olmasıdır.Teknoloji dünyamızın en önemli ögesi haline gelmiştir. 3 boyutlu sistemler hayatımızın her alanında etkisini arttırmaya devam etmektedir. Eğitim içeriklerinin müfredata uygun şeklide 3d şeklide hazırlanması uzun süredir bu konuda çalışmaların sürdüren Designmate firması tarafından Avrupa piyasasına sunulmuştur. Eğitim içerikleri hazırlanırken son derce titiz davranılmıştır. 3 boyut dediğimizde artık sadece filmler değil ders içerikleri de aklımıza gelecektir. Özellikle de gelişim çağında olan çocuklar için kaçınılmaz bir nimet olan eğitimde 3D onların gelişimine üst düzey katkı sağlayacaktır.3 boyutlu eğitim sitemi bize ne gibi bir olanak sağlamaktadır??


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page