October 2, 2017

Please reload

Son Paylaşımlar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Tanıtılan Yazılar

Coğrafya Dersi İçin Daha Verimli 3D İçerikler.

September 29, 2017

Günlük yaşantımızda gelişen teknolojilerden bir tanesi de 3d eğitim sürecinin okul hayatlarında başlanmasıdır. 3d eğitim ile birlikte öğrenciler artık pek çok mesleki konuları 3 boyutlu olarak görmekte ve konuları daha iyi bir şekilde anlamaktadır. Öğrenciler tarafından oldukça sevilen ve ilgi duyulan bu ders tekniği ile artık derse olan ilgi büyük oranda artmıştır.

 

Coğrafya müfredatına uygun olarak hazırlanan animasyonlar akılda daha kalıcı bir etki etmekte ve öğrencilerin coğrafya derslerine daha fazla ilgi duymasına zemin hazırlanmaktadır. Ayrıca 3 boyutlunun eğitim hayatına girmesiyle birlikte öğrencilerin dersi daha dikkatle dinlediği hatta konunun sonuna kadar takip edildiği tespit edilmiş ve eğitim serüvenin daha başarılı bir şekilde geçeceği anlaşılmıştır. 3 boyutlu matematik dersi  ile öğrenciler coğrafya konularını kaliteli animasyonlar aracılığı ile takip etmekte ve coğrafya konularını artık daha iyi kavramaktadır.

 

3 boyutlu olarak öğrencilere verilen derslerden birisi de 3 boyutlu coğrafya dersi olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede öğrenciler yeryüzü şekillerini, iklim, bitki örtüsü, şehirlerin coğrafik konumlarını üç boyutlu olarak görmekte ve coğrafya konularını daha iyi bir şekilde anlamaktadır. Eğitim içeriklerinin 3 boyutlu olarak ortaya çıkmasıyla öğrenciler hem coğrafyayı daha iyi öğrenmekte hem de dersi dinlerken oldukça eğlenmektedir.

Coğrafya konuları animasyonlu içerikler ile öğrencilerin hafızasında daha iyi kalacağı için artık öğrenciler coğrafya derslerinde daha çok başarılı olacaktır.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bizi Takip Edin

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Arşiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square