top of page

Aydın Özel Başak Koleji’nde 3D Ders atılımı

Aydın Özel Başak Koleji, fen ve matematik derslerini 3D sinema teknolojisi kullanarak hazırlanan özel görüntülerle öğrencilerine sunuyor. Aydın Özel Başak Koleji, yurtdışında sayılı eğitim kurumunda kullanılan 3 boyutlu eğitimi, bu konuda Dünya’nın lider kurumu Designmate firmasının Türkiye distribütörü ile yaptığı işbirliği neticesinde öğrencileriyle buluşturdu.

Yazılımı hazırlayan Designmate firması, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin desteği ile düzenlenen Dünya Zirvesi Ödülleri (World Summit Award) en yenilikçi uygulama ve en iyi e-öğrenme ödülüne, eğitimde mükemmelliği tescil eden Worlddidac Vakfı tarafından düzenlenen ödüllerden, eğitimde mükemmeliyet ödülüne sahip olduğu bilgisini veren Okul Müdürü Nail Ergun, “Diğer eğitim kurumları bunun ciddiyetini ve eğitim öğretimdeki katkılarını fark edeceklerini ve bizim arkamızdan yürüyeceklerdir diye düşünüyoruz. Aydın’ın ilk özel okulu olma çerçevesiyle bu özel görevimizi yerine getirdiğimiz kanaatindeyim. Araştırmalarımız yine devam ediyor. Eğitim öğretim konusunda çocuklarımıza katkı sunacağına inandığımız her doğrunun yanında olacağız ve ilk olmaya da devam edeceğiz. Görmek çoğu şeyi dinlemekten daha iyidir diye düşünüyorum” dedi.

MALİYETİ 25 BİN TL

İstanbul’daki bir firma tarafından kurulan sistemin, Türkçeleştirilerek müfredata hazır hale getirildiğini söyleyen Özel Başak Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Alp Ayaydın, “Bilim ve fenkonularında daha ağırlıklı olmak üzere coğrafya ve matematiğin bazı konuları da bu siteme dahil. Görselliğin ön planda olduğu geometri dalında ise daha ön planda. Bu sistem özetle görselleştirilebilecek tüm eğitim uygulamalarını 3 boyutlu halde öğrencilerin ilgisini çekerek, deneyimi arttırarak eğitimin gelişmesi amaçlanarak yapılan bir şey. Öğrenciler geleneksel eğitime devam edecekler tabii ki, görsel olarak da teyidini gelişmesini ve sağlamasını da bu şekilde yapacaklar. Bu anlamada 3D eğitim Türkiye’de gelişmekte olan bir trend. Aydın’daki rakiplerimizden de bu tarz hamleler bekliyoruz. Bizim için önemli olan bu konuda lider olmak” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca Ayaydın, 3 Boyutlu sistemin kendilerine maliyetinin de 25 bin TL’nin üzerinde bir rakam olduğunu söyledi.


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page