top of page

Başarı Koleji 3 Boyutlu Eğitime Geçti

Kurulduğu günden bu yana eğitim öğretimde bir çok yeniliği ilimize ilk kazandırmanın haklı gururunu yaşayan Başarı Koleji, saymakla bitmeyen ilklerine bir yenisini daha ekliyor ve devrim gibi bir yeniliğe daha imza atıyor.

Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilimler, Matematik ve daha bir çok ders 3D teknolojisiyle Başarı Koleji’nde.

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren 3D teknolojisi eğitim sisteminin hizmetine girdi. Eğitim sistemlerinde 3D teknolojisinin kullanımının Karaman’da ki ilk adresi olan Başarı Koleji’nde, sinema salonlarında görmeye alıştığımız bu teknoloji artık sınıflarda eğitimde kullanılıyor.

Başarı Koleji Müdürü Mehmet Coşar’ın Karamandan.com’a yaptığı açıklamada; “Geleneksel eğitim metotlarından farklı olarak, 3boyutlu eğitimde öğrenciler görsel ve işitsel öğelerin yardımıyla işledikleri konuları daha çabuk kavrayıp hafızalarında daha uzun süre tutabiliyorlar. Yapılan araştırmalarda 3D öğrenim gören öğrencilerin normal sistemde öğrenim gören öğrencilere oranla dersi anlama, takip etme ve hatırlanabilirlik gibi konularda çok daha iyi sonuçlar elde ettikleri görülmüştür. Öğrencilerin özellikle zorlandığı Fen Bilgisi ve Matematik derslerinde 3D teknolojisi ile hazırlanan konular öğrencilerin hem derse olan katkısını arttırmakta hem de öğrencinin derse olan ilgisini pekiştirmektedir. Bütün bunların toplamı ise başarının artmasını sağlamaktadır. Bizde öğrencilerimizin başarılarını arttırabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

3D DERSLER BAŞLADI

3D uygulamalarını Karaman’da hayata geçiren ilk okul olan Başarı Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte alanında uzman öğretmenlerin gözetiminde derslerde 3D teknolojisi kullanmaya başladı.

3D teknolojisi ile öğrencilerin derse olan ilgisinin artması yanında, derslerin çok daha rahat anlaşılması amaçlanmaktadır. Bu sayede soyut konular somutlaştırılarak daha kalıcı öğrenmeler sağlanabilmektedir.


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page