top of page

Eğitimde 3. Boyut İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji, öğrencilerin anlamlı ve kalıcı öğrenmeler gerçekleştirebilmeleri için “3D teknoloji sınıfları” oluşturdu. İlk eğitimi ise İSTEK’li öğretmenler aldı.

En son ve en etkili eğitim trendlerini yakından takip edip öğrencilerine sunan İSTEK Antalya Yeditepe Koleji, 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren verilmeye başlayacak olan 3 boyutlu eğitimler, 3 boyutlu fizik, 3 boyutlu kimya, 3 boyutlu biyoloji, 3 boyutlu coğrafya, sosyal bilgiler, fen bilimleri, 3 boyutlu matematik, geometri derslerini kapsayacak ve 3D sinema teknolojisi kullanılarak hazırlanan animasyonlu görüntülerle öğrenciler farklı bir deneyim yaşayarak öğrenmenin mutluluğunu yaşayacak.

Eğitim sistemlerinden 3D teknolojisinin kullanıldığı İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinde, sinema salonlarında görmeye alışılan bu teknoloji artık sınıflarda kullanılacak.

5 adet 3D teknoloji sınıflarıyla Türkiye’de ve Antalya’da en çok 3D teknoloji sınıflarına sahip okullardan biri olan İSTEK Antalya Yeditepe Koleji, eğitim, eğlence ve heyecanın yer aldığı İngilizce, Türkçe içerikli eğitim sisteminin, öğrencilerin öğrenme potansiyellerini ve performanslarını en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.

3D eğitimin öğrenmeye etkisi

Dünyada son birkaç yıldır uygulanan 3D eğitimin, yapılan istatistiklere göre öğrencilerin sınav sonuçlarının çok hızlı bir şekilde yükselmesine doğrudan etki ettiği görülüyor. Görsel anlatıma dayalı eğitimde konuların kısa sürede daha iyi anlaşılması, öğrencinin derse olan ilgisinin arttığını kanıtlıyor. Bu nedenle İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinde uygulanmaya başlanan 3D eğitim ile öğrenciler eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayacak.

Güneş sistemini gezegenlerin üstüne geldiği, solunum sistemini ise oksijenlerin kendi üzerinden geçerek akciğere girdiği farklı bir eğitim sisteminde öğrencilerin motivasyonu artacak. Geleneksel eğitim metotlarından farklı olarak 3D eğitimde İSTEK’li öğrenciler görsel ve işitsel öğelerin yardımlarıyla işledikleri konuları daha çabuk kavrayıp hafızalarında daha uzun süre tutabilecek.

Kaynak: İstek Okulları


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page