top of page

İhlas Kolejinde 3D eğitim çalışmaları sürüyor..

Eğitim alanında yapmış olduğu yenilikler ile Türkiye’de ilklerin okulu olan İhlas Koleji geçtiğimiz aylarda başlamış olduğu üç boyutlu eğitim (3D) çalışmalarında sona yaklaştı.

Dünyada 8 pilot ülkede yapılan 3D çalışmalarına Türkiye’den katılan tek okul olan İhlas Koleji’ndeki gelişmeleri yerinde görmek üzere Londra Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Anne Bamford İstanbul’a geldi.

3D eğitim hakkında öğrenci,veli ve öğretmenlerin görüşlerini almak için ülkemizde bulunan Bamford, İhlas Koleji’nde yapılan 3D olarak hazırlanmış derslere katıldı.

Öğretmen ve öğrencilere sorduğu sorularla onların 3D olarak izledikleri dersler hakkında düşüncelerini öğrenen Bamford, eğitim teknolojileri alanında en yeni projelerden biri olan 3D teknolojisinde önemli mesafeler alındığını kaydetti.

Velilerin 3D Deneyimi Araştırmalarında önce İhlas Koleji öğretmenleri ile bir görüşme yapan Prof. Anne Bamford ardından İhlas Koleji velilerine 3D eğitim hakkında bilgiler vererek onların sorularını cevapladı.

3D eğitim sonrası çocukların derslerdeki başarısını irdeleyen Prof. Bamford, velilerin bu konudaki düşüncelerini aldı. Görüşmenin ardından veliler, çocuklarının almış olduğu 3D dersine katıldılar.

3D Fen Bilgisi Dersi Özel olarak hazırlanmış olan Fen Bilgisi Laboratuarında 3D olarak işlenen dersi öğrencilerle birlikte takip eden Prof Bamford, ders sonrası öğrencilere 3D ders hakkında sorular sorarak bol bol not aldı.

Dersin içeriğinden gözlüklerin tasarımına kadar bir çok soruya cevap veren İhlas Koleji öğrencileri İngilizce verdikleri cevaplarla ve yorumlarla da Prof. Bamford’u oldukça şaşırttılar.

İşledikleri konuları üç boyutlu olarak izleyen öğrenciler diğer dersler içinde 3D teknolojisinin yararlı olacağına inandıklarını söylediler.

İhlas Koleji Bahçelievler ve Marmara Evleri kampüslerine yapmış olduğu ziyaretlerle 3D Eğitim hakkında araştırmalar hakkında bilgi toplayan Prof. Bamford gördüğü ilgiden dolayı teşekkür etti.

İhlas Koleji’nde bulunan öğrencilerin çok şanslı çocuklar olduğunu vurgulayan Prof. Bamford, İhlas Koleji’nin sahip olduğu imkanları “inanılmaz” olarak nitelendirdi. Kaynak: Haber 7


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page