TED Karabük Kolejinden Bir İlk!

Türkiye Eğitim Vakfı (TED) Karabük Koleji tarafından oluşturulan 3D Teknoloji Sınıfı Vali Orhan Alimoğlu’nun katıldığı törenle açıldı.

Düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, TED Karabük Koleji Vakıf Başkanı Mustafa Dastar, Kolej Müdürü Kerim Barçın, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

3d Fizik, 3d Kimya, 3d Biyoloji, 3d Coğrafya ve 3d Matematik derslerini öğrencilerin 3 boyutlu ders olarak göreceklerini ifade eden Okul Müdürü Kerim Barçın, bu sınıfı oluştururken düşüncelerinin “Olumlu motivasyon sağlayarak öğrencilerin derse ilgilerinin artması, farklı öğrenme yöntemleriyle farklı bakış açıları kazandırılması, zor ve karmaşık konuların daha kolay anlaşılır hale gelmesi, hızlı ve kalıcı öğrenmeyi sağlaması ve dolayısıyla akademik performansın artması, soyut kavramların somutlaştırılmasında yardımcı olması, üç boyutlu düşünme becerisini geliştirmesi, derslerin günlük hayatla ilişkilendirilerek bilgilerin daha kolay kavranması” olduğunu söyledi.

Teknoloji sınıfları ile öğrencilerin daha donanımlı ve öğrendiklerini unutmayarak daha iyi yetişeceklerini ifade eden Vali Orhan Alimoğlu daha sonra Teknoloji Sınıfının kurdelesini kesti. Vali Orhan Alimoğlu üç boyutlu biyoloji dersine katılarak 3D gözlükleri ile insan vücudunu üç boyutlu olarak inceledi.

Kaynak: Gaste Karabük


Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar