top of page

TİKA’DAN KARADAĞ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TEKNOLOJİK EĞİTİM EKİPMANI DESTEĞİ

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Karadağ Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak olarak gerçekleştirilen modern eğitimin yaygınlaştırılması projesi kapsamında, akıllı tahta, bilgisayar ve internet erişim cihazlarından oluşan teknolojik eğitim ekipmanları, düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde özellikle eğitim alanında projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Ekipmanların teslimi için gerçekleştirilen törende konuşan Karadağ Milli Eğitim Bakan Yardımcısı VesnaVuçuroviç, modern çağın gereksinimlerine uygun olarak eğitimde de dönüşüme ihtiyaç olduğunu belirterek, teknolojik eğitim materyallerinin bu konuda büyük öneme sahip olduğunu kaydetti. TİKA tarafından sağlanan sözkonusu modern eğitim ekipmanlarla öğrencilerin hızlı bir biçimde bilgiye ulaşma ve daha modern şartlarda eğitim görme imkânına kavuşacaklarını belirten Karadağ Milli Eğitim Bakan Yardımcısı. Vuçuroviç, TİKA tarafından bu ve bundan önce gerçekleştirilen tüm eğitim projeleri için tüm yetkililere teşekkürlerini sundu.

TİKA Podgoritsa Koordinatörü Mustafa Yazıcı ise TİKA’nın özellikle eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerin önemine vurgu yaparak, faaliyette bulunulan tüm ülkelerde eğitim altyapısının geliştirilmesi ile ilgili projelere öncelik verildiğini kaydetti. TİKA olarak Karadağ özelinde de gelecek nesillerin modern bilgi ve donanımlarla yetişmesi hedefi doğrultusunda eğitim sektörüne büyük yatırımlar yapıldığını belirten TİKA Podgoritsa Koordinatörü Yazıcı, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade ederek, 2015 yılı içerisinde de eğitim altyapısının geliştirilmesine yönelik olarak pek çok projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

4700 öğrencinin öğrenim gördüğü toplam 4 ilkokulda kullanılacak olan sözkonusu teknolojik eğitim ekipmanlarıyla, hem öğrenci ve öğretmenlerin çağın gereksinimlerine uygun, modern ve kaliteli bir eğitim ortamına kavuşmaları hem de Karadağ Milli Eğitimi’nin modernizasyonuna katkı sağlanması hedefleniyor.

Kaynakça: http://www.haber3.com/tikadan-karadag-milli-egitim-bakanligina-teknolojik-egitim-ekipmani-destegi-3107633h.htm


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page