top of page

Yeniçağ’ın 3 Boyutlu Eğitim Sistemi

Eğitmenlerimizin teknoloji bilgileri sadece basit bilgisayar programlarından ibaret olup, öğrenciye aktarılacak bilgileri teknoloji ışığında birleştiremiyor. Bu konuda onlara ve öğrencilere destek olacak, eğitim sistemini daha ileri boyutlara taşıyacak bir sistem olmadığından çağ ilerledikçe eğitim sistemi de hep bir adım geriye gitmiştir. 3 boyutlu eğitim sayesinde artık eğitim sistemimiz geleneksel sistemden aktif sisteme doğru büyük bir adım atacak zemini hazırlamıştır. Okullarda uygulanan müfredat derslerinden Fen Bilimleri ve Matematik derslerinin 3D olarak yansıtıldığı bu eğitim sisteminde öğrenciler; derslerden kaçmak yerine derslerde daha verimli olup, bu sayede yeni bilgiler üretebilen bireyler olacaklar. Geleneksel eğitim sisteminde özellikle Biyoloji, Fizik, Kimya gibi derslerde görsel obje eksikliği önemli bir sorun teşkil eder. Dolayısıyla öğrencinin zihnini sınırlandırılmakla kalmaz eğitime karşı olan şevkide kırılır.Eğitimde 3D gelecek toplumun yapısını oluşturacak olan öğrencilermizin dolayısıyla da bizim yaşam kalitemizi de yükselticek bir uygulama olacaktır. Çünkü toplum refahını yükseltmek önce okullarda başlar. Tam anlamıyla aktif eğitim sistemiyle ders gören öğrenciler;derslerinde,okullarında daha verimli olarak 3D eğitim sayesinde daha araştırmacı,üreten bir toplumun yapı taşlarını oluşturacaklardır. Burada en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Teknoloji ile beraber öğrencilere verilecek müfredat derslerin sentezinin doğru yapılabilmesi için öğretmenlerimize en büyük desteği Akademi 3 Eğitim ve San. Tic. Ltd. Şti. yaptığı eğitim sistemleriyle verecektir. Peki 3D yani 3 boyutlu eğitim sistemi nedir?

Bilgi ve teknoloji çağı dediğimiz 21.yüzyılda eğitim sistemi olarak ne derece geliştiğimiz hala daha tartışılan bir konu olmakla beraber çözümü üzerine çokta düşülmeyen bir konu ne yazık ki. Latin alfabesinin öğrenildiği dönemden bu yana gelişen ve geliştirilen eğitim sistemleri dönemin hep bir adım gerisinde kalmıştır. Peki buna sebep olan nedir?

Okullarda gördüğümüz öğrencilerin en çok korktuğu ve görsel eksiklik dolasıyla en az idrak edilen Fen Bilimleri ve Matematik derslerinin 3 boyutlu olarak izlenerek ve simülasyonlarıyla oyun oynarcasına eğlenerek öğrenmeye teşvik eden, ezberden uzak, tamamı ile uzun süreli öğrenmeyi sağlayan bir eğitim sistemi.


Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page